Technologie nadruku

Stosowane przez nas technologie nadruków to przede wszystkim sitodruk, flex/flock i DTG.

Sitodruk to jedna z najstarszych i najtrwalszych technologii nadruków na odzieży.

Przed rozpoczęciem nadruku wykonywany jest szereg czynnosci, takich jak naświetlanie matrycy z drukowanym wzorem, dobranie odpowiedniej gęstości siatki, napinanie jej na ramie oraz dobór specjalnych farb do drukowanego podłoża.
Dzięki wzornikowi RAL czy PANTONE możemy odzwierciedlić kolory z przesłanych plików.
Ogromną zaletą sitodruku jest nasycenie barw, a stosowane przez nas farby są bardzo wytrzymałe, odporne na promieniowanie UV, wilgoć i przede wszystkim pranie.

Sitodruk polecamy w szczególności dla dużych zamówień - przy większych nakładach ta metoda staje się najbardziej opłacalną formą druku. Nadruki sitodrukiem wykonujemy już od 50 sztuk jednego wzoru.


Termotransfer FLEX/FLOCK charakteryzuje się ostrością kontur drukowanego wzoru, bardzo dobrym połączeniem z materiałem do tego stopdnia, że widoczna jest na nim struktura koszulki, a także możliwością realizacji zamówień już od 1 sztuki.

 
Przygotowany wcześniej projekt nadruku jest wycinany na ploterze tnącym, który wycina kształy na specjalnej folii. Folia FLEX/FLOCK posiada klej aktywowany odpowiednią temperaturą, dzięki czemu wycięty z niej nadruk może być wgrzany w materiał za pomocą specjalistycznej prasy.

Folie FLEX oraz FLOCK różni wygląd. Flex to folia gładka, może być matowa lub błyszcząca.
Flock natomiast charaktryzuje się meszkowatą, welurową, miłą w dotyku powierzchnią powierzchnią.
Nadruki wykonywane tą technologią są wytrzymałe oraz odporne na rozciąganie, odbarwienia i pranie. Nadruk przetrwa dłużej niż sama koszulka, pod warunkiem odpowiedniej konserwacji.
Polecamy tę metodę w szczególności przy małych nakładach nadruków nieskomplikowanych grafik, o ograniczonej liczbie kolorów, bez przejść tonalnych.


DTG (direct to garment printing) to metoda nadruku cyfrowego, będąca jedną z najnowszych technologii nadruków na odzieży.
Technologia ta polega na drukowaniu specjalnymi, nietoksycznymi atramentami bezpośrednio na tkaninie.
Ogromną zaletą druku DTG jest możliwość nadruków pełnokolorowych, posiadających przejścia tonalne, a zamówienia mogą być realizowane już od 1 sztuki.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl